Radarowy pomiar przepływu

RAVEN - EYE

News


RADAROWY POMIAR PRZEPŁYWU W KANAŁACH OTWARTYCH


RAVEN-EYE® jest najnowszym bezkontaktowym, ra­darowym przepływomierzem do kanałów otwartych. Urządzenie to łączy w sobie zaawansowaną technologię cyfrowego pomiaru prędkości powierzchni cieczy (radar Dopplera) z możliwością łatwego podłączenia do istnieją­cych systemów SCADA lub modułów telemetrycznych, więc idealnie sprawdzi się do prostych zadań pomiarowych, jak i tych bardziej skomplikowanych. Radarowy pomiar poziomu to bezobsługowe rozwiązanie, które znacznie ułatwia pilnowania odpowiedniego poziomu w rozmaitych ujściach cieczy. Urządzenia wyposażone w radarowe sondy pozwalają na precyzyjne odczyty przepływających cieczy.

RAVEN-EYE® zapewnia użytkownikowi bardzo dokładny radarowy pomiar poziomu i przepływu w szerokim zakresie prędkości cieczy oraz w wielu wariantach lokalizacji. Urządzenie zaprojektowane z myślą ułatwienia wykonywania pomiarów przepływu w instalacjach wodno-ście­kowych, kanałach burzowych itp. – pozwala na instalację w rozmaitych wariantach aplikacji. Poprzez bezkontaktowy pomiar prędkości wyeliminowano problem z zabrudzeni­em lub zanieczyszczeniem czujników zanurzeniowych. Pomiar poziomu cieczy to nowoczesne rozwiązanie zaprojektowane specjalnie z myślą o kontrolowaniu przepływu we wszelkiego rodzaju kanałach.

 

ZASTOSOWANIE 

 

Sieci kanalizacyjne / Monitorowanie kanałów

Oczyszczalnie ścieków

Przemysł i energetyka wodna 

Rzeki i kanały


INSTALACJA RAVEN-EYE


Elastyczność systemu i szeroki zakres akcesoriów mon­tażowych pozwala na łatwy i szybki montaż urządzenia w wielu wariantach aplikacji bez konieczności przeróbek oraz skomplikowanych prac budowlanych. RAVEN-EYE® można zamontować w istniejącej studzience, pod mostem lub w dowolnym miejscu nad kanałem. Ułatwia to szczególnie prace modernizacyjne, gdyż nie ma konieczności ponownego bu­dowania instalacji. Zastosowanie takiej konstrukcji wynika z faktu, że same rury kanałowe muszą być co kilka lat serwisowane, dlatego tez prostota montażu jest tutaj istotnym elementem.


PRZEPEŁNIENIE KANAŁU

RAVEN-EYE® może pracować w połączeniu z dodatkowym czujnikiem prędkości cieczy (wykorzystywany w przypad­ku przepełnienia kanału) oraz czujnikiem głębokoś­ci w celu zapewnienia ciągłości pomiaru przepływu w przypadku przepełnienia kanału. Urządzenie RAVEN-EYE® idealnie nadaje się do pomiaru poziomu cieczy w takich miejscach jak kanały przemysłowe, czy podobne ujścia odpływów o podobnym przeznaczeniu. Pomiar poziomu cieczy pozwala na określenie warunków panujących w kanale, a tym samym unikniecie takich sytuacji jak przepełnienie go, czy zatkanie. Zaletą takiego pomiaru poziomu jest możliwość szybkiego reagowania na niepożądane zmiany w przepływie.

 

BEZOBSŁUGOWY

 

Dzięki bezkontaktowemu charakterowi urządzenia wyeliminowano konieczność przeprowadzania kon­serwacji. Obudowa Raven – Eye powstała na bazie wieloletnich doświadczeń w pomiarach przepływu cieczy. Stopień ochrony czujnika IP 68 pozwala na stosowanie go w nie­korzystnych warunkach instalacji wodno-ściekowych. Obudowa jest szczelna, brak połączeń za­ciskowych, śrub, podkładek itp. Raven – Eye posiada funk­cje samodiagnostyki, monitorowania stanu pracy oraz raportowania pracy systemu. Specjalnie zabezpieczone sondy radarowe dokonują precyzyjnych pomiarów i przesyłają dane do systemu. Połączenie tych cech sprawia, iż urządzenie nie wymaga konserwacji, co obniża koszty eksploatacji.


ZALETY RADAROWEGO POMIARU PRZEPŁYWU


· dokładne pomiary poziomu

· wersja przenośna lub stacjonarna

· bezkontaktowy, zawieszany nad lustrem cieczy

· łatwa instalacja

· obudowa (PU, IP 68) całkowicie uszczelniona, brak połączeń zaciskowych, śrub, podkładek itp.

· możliwość montażu w otwartym terenie, nie wymaga pomieszczenia pomiarowego

· analiza prędkości powierzchni cieczy oraz technologia samouczenia się do obliczania prędkości średniej

· współpraca z systemami SCADA, sterownikami PLC oraz systemami telemetrycznymi

· idealne w trudnych warunkach: ciecze zawierające znaczne ilości zanieczyszczeń stałych, ciecze o wysokiej temperaturze, agresywne chemicznie, szeroki zakres szybkości przepływu, duże otwarte kanały

· bezobsługowy

· samodiagnostyka

· sondy radarowe


PROFESJONALNY RADAROWY POMIAR POZIOMU


Nasze urządzenia, nie tylko te przeznaczone do pomiarów poziomu, cechuje najwyższa możliwa jakość. Posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty poświadczające ich skuteczność i wysoką jakość wykonania. Pomiaru poziomu wykonasz za pomocą naszych wyjątkowo precyzyjnych urządzeń, pozwalających uzyskać dokładne dane, które można potem wykorzystać na różne sposoby i do różnych celów.

Jeśli zainteresowały Państwa nasze produkty – w tym przepływomierze do kanałów otwartych  serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z nami
 
Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą serdecznie zachęcamy do kontaktu. Pomiary poziomu to nasza specjalność, a urządzenia w naszej ofercie znacznie ułatwiają wykonywanie pomiaru poziomu cieczy. Decydując się na zakup dostępnych w naszej ofercie urządzeń umożliwiających wykonanie precyzyjnych pomiarów poziomu, dostajesz gwarancję produktu z najwyższej półki, który przez całe lata będzie skutecznie spełniał swoje zadanie. Serdecznie zachęcamy również do zapoznania się z resztą naszej oferty, w której poza produktami znajda Państwo również profesjonalne usługi związane z naprawą, kalibracją oraz legalizacją wszelkich dostępnych u nas przepływomierzy.

W przypadku jakichkolwiek pytań służymy również naszym doświadczeniem i wiedzą. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego modelu, dzięki któremu profesjonalnie wykonasz pomiar poziomu cieczy, oraz udzielimy odpowiedzi na temat funkcjonowania naszych urządzeń.

Chcesz zamówić radarowy przepływomierz RAVEN-EYE do kanałów otwartych? W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!

W ofercie dostępne są też: przepływomierze ultradźwiękowe, przepływomierze masowe czy przepływomierze Vortex.

 

REFERENCJE

 

PRZYKŁADOWA INSTALACJA

PRZYKŁADOWE ZESTAWIENIA

  • Zestaw stacjonarny (pomiar przepływu, prędkości i poziomu)


  • Wersja zasilana bateryjnie (pomiary przepływu, prędkości i poziomu)

  • Sterownik użytkownika (pomiar przepływu, prędkości i poziomu)
  • Sterownik użytkownika (jedynie pomiar prędkości)

Pliki do pobrania:

  1. Karta Katalogowa
Menu