Przepływomierze masowe

LZYN

NewsPrzepływomierze masowe typ LZYN zapewniają precyzyjny pomiar masy, objętości, gęstości i temperatury. Produkowane są w szerokim zakresie średnic co ułatwia odpowiedni dobór urządzenia do danej aplikacji.

Niezwykle precyzyjny przepływomierz Coriolisa

Przepływomierze masowe typ LZYN działają w oparciu o zjawisko Coriolisa. Mogą być stosowane w wielu
gałęziach przemysłu: m.in. w przemyśle naftowym, petrochemicznym, farmaceutycznym, papierniczym, spożywczym, energetycznym i wielu innych. Ten zaawansowany przyrząd pomiarowy zdobywa uznanie i akceptacje wielu klientów w kraju i zagranicą.

Wybierz nasz przepływomierz masowy!

W czujniku przepływomierza objętościowego znajdują się dwie rury w kształcie litery U wprawiane w wibracje o tej samej częstotliwości. Gdy ciecz przepływa przez układ pojawiające się przy tym siły Coriolisa powodują cykliczne odkształcanie rurek. Wielkość odkształcenia jest zależna od wielkości siły Coriolisa, a ta jest wprost proporcjonalna do prędkości przepływającej masy, dzięki której można wyliczyć przepływ masowy.

Częstotliwość drgań jest uzależniona od całkowitej masy rury pomiarowej i płynu wewnętrznego. Kiedy zmienia się gęstość płynu zmienia się również częstotliwość drgań rury, dzięki czemu można wyznaczyć gęstość płynącego medium.
Wbudowany czujnik temperatury pozwala na kompensację wpływu temperatury na wyniki pomiarów.Zalety przepływomierzy masowych

Cyfrowy przetwornik


  • procesor przetwornika LZYN oparty jest o technologię DSP (Digital Signal Processing), która znacząco poprawia dokładność urządzenia.
  • częstotliwość próbkowania jest znacznie wyższa niż w układach tradycyjnych co przekłada się na skrócenie czasu reakcji oraz odpowiedzi, podniesienie efektywności i dokładności pomiarów opróżniania i napełniana małych zbiorników.
  • technologia DSP pozwala na efektywne filtrowanie i kształtowanie sygnału z czujnika. Odpowiednio zaprojektowane filtry pozwalają na wyeliminowanie wpływu pola elektromagnetycznego, zakłóceń elektromagnetycznych jak i znaczne zwiększenie niezawodność i stabilność układu.

Czujnik

W porównaniu do tradycyjnych przepływomierzy układ LZYN ma następujące zalety:
  • bezpośrednie wyznaczanie przepływu masowego, bez konieczności przeliczania wartości, które mogą powodować znaczne błędy w określaniu strumienia masowego. Wysoka dokładność pomiaru i duża powtarzalność.
  • szerokie spektrum mediów: gazy, ciecze, zawiesiny i pasty, media o standardowej oraz wysokiej lepkości, płyny nienewtonowskie.
  • brak części ruchomych, co za tym idzie długa żywotność urządzeń, brak konieczności konserwacji, wysoka stabilność.
  • dodatkowo pomiar gęstości, temperatury, a nawet stężenia.

Pliki do pobrania:

  1. Karta katalogowa
przepływomierz objętościowy
przepływomierz coriolisa
przepływomierze coriolisa - enko pomiar
przepływomierze objętościowe
Menu